نحوه محافظت از سایت خود از ۱۱ مجازات گوگل

Back to آموزش سئو سایت

نحوه محافظت از سایت خود از ۱۱ مجازات گوگل

11 مجازات گوگل

نحوه محافظت سایت از ۱۱ مجازات گوگل یا پنالتی

مجازات های گوگل می توانند یک مشکل پرهزینه باشند. حذف شدن از نتایج جستجو می تواند باعث از بین رفتن ترافیک ، دید جستجو و درآمد شود. برای کمک به محافظت از سایت خود در برابر افت ناگهانی و طولانی مدت عملکرد ، از این راهنما استفاده کنید تا بفهمید چه مجازاتهای Google وجود دارند ، سریعترین روش برای اجرای یک پنالتی و چگونگی بازیابی از هرگونه جریمه ای که پیدا می کنید.

مجازات گوگل چیست؟

مجازات گوگل عملی است که Google هنگام تعیین اینکه صفحات سایت بر خلاف دستورالعمل های کیفیت وب مستر است ، علیه وب سایت انجام می دهد . اگر سایتی مجازات گوگل را دریافت کند ، برخی از صفحات آن یا تمام این سایت در نتایج جستجوی Google ظاهر نمی شوند.

مجازات های گوگل به عنوان اقدامات دستی توسط گوگل گفته می شوند ، اگرچه بسیاری از بازاریابان به اشتباه به روزرسانی الگوریتم را به عنوان نوعی مجازات جستجو معرفی می کنند.

اقدامات دستی به یک سایت داده می شود که یک داور انسانی در Google تشخیص دهد که یک یا چند صفحه در سایت مطابق با دستورالعمل های Google نیست. آنها مجازاتهای جستجوی واقعی هستند که برای مبارزه با تلاشها برای دستکاری الگوریتم جستجوی Google با استفاده از تاکتیکهای SEO کلاه سیاه طراحی شده اند.

به روزرسانی های الگوریتم نحوه رتبه بندی محتوای Google را تغییر می دهد و این باعث می شود وب سایت در رتبه بندی جستجو قرار بگیرد. این مهمترین اتفاق هنگام بروزرسانی ها رخ داده است. در حالی که سایتها ممکن است در طول این تغییرات ، دید جستجو را از دست بدهند ، به روزرسانی های الگوریتم مجازات سایت نیستند. آنها صرفاً بر تغییر جستجوی تأثیر می گذارند زیرا عوامل رتبه بندی تغییر می کنند.

در این پست به مجازات های مربوط به اقدامات دستی Google که می توان شناسایی و برطرف شد ، پرداخته می شود.

آیا سایت من مجازات می شود؟

کنسول جستجوی Google به عنوان یک پنالتی عمل می کند. برای دیدن مجازات Google ، صفحه عملکردهای دستی را در حساب Google Console خود مشاهده کنید. اگر مجازات هایی داشته باشید ، آنها به همراه صفحاتی که تحت تأثیر قرار می گیرند ، فهرست می شوند. اگر هیچ مجازات Google ندارید ، یک علامت سبز رنگ مشاهده خواهید کرد.

مجازات های گوگل را بررسی کنید

چه مدت مجازاتهای Google ادامه دارند؟

ممکن است یک مجازات عملکردی Google تا زمان رفع آن ادامه یابد. می توانید با پیدا کردن مشکل ، رفع آن و سپس ارسال درخواست بررسی با استفاده از ابزار بازرسی URL Google ، آن را حذف کنید. هنگامی که Google تأیید کرد که مشکل برطرف شده است ، آنها شما را از این قطعنامه مطلع می کنند.

ممکن است یک مجازات عملکردی Google تا زمان رفع آن ادامه یابد. از این ۱۱ مجازات آگاه باشید و نحوه یافتن ، رفع و جلوگیری از آنها را بیابید. برای توییت کلیک کنید

۱۱ مجازات Google برای جلوگیری از

اگر یک پنالتی اعلام کرد که در سایت شما مشکلی وجود دارد ، Google یکی از موارد زیر را پیدا کرده است.

۱. پیوندهای غیر طبیعی به سایت شما

Google الگویی از پیوندهای “غیر طبیعی ، مصنوعی ، فریب دهنده یا دستکاریگر” را که به سایت شما نشان می دهند پیدا کرد. این مجازات بک لینک Google اغلب به سایتهایی تعلق می گیرد که پیوندهایی را خریداری می کنند یا در طرح پیوند شرکت می کنند. مطمئن شوید که انواع بک لینک های موجود را می فهمید ، از جمله این موارد به سایت شما کمک می کند و می تواند صدمه ببیند (یا به مجازات Google منجر شود).  

بیاموزید که چگونه با راهنمای ما پیوندهای با کیفیت برقرار کنید: چگونه می توان از لینک های با کیفیت بالا استفاده کرد: ۲۱ استراتژی که هنوز هم کار می کنند .

۲. پیوندهای غیر طبیعی از سایت شما

Google پیوندهای برون مرزی “غیر طبیعی ، مصنوعی ، فریب دهنده یا دستکاریگر” را در سایت شما یافت. به نظر نمی رسد که پیوندها برای مقاصد تحریریه اضافه شوند. در عوض ، آنها به نظر می رسد تنها با هدف دستکاری در رتبه بندی های جستجو. همانطور که گفته شد ، تکنیک های مناسب اتصال داخلی و خارجی برای ایجاد اقتدار و سئو قوی بسیار مهم است. اما اگر پیوندها هیچ ارزشی و یا تلاش برای موتورهای جستجو بازی نکنند ، احتمالاً سایت شما جریمه خواهد شد.

با استفاده از فهرست جستجوگرهای جستجوگرها از طریق صفحه ، پیوندهای صحیح در سایت و سایر شیوه های مناسب جستجوگرها را در صفحه بیاموزید.

۳. محتوای نازک با مقدار کمی یا بدون ارزش افزوده

Google صفحات را در سایت شما پیدا کرده است که از کیفیت پایین یا کم عمق برخوردار هستند. به نظر می رسد این صفحات حاوی محتوای تولید شده یا خراشیده به صورت خودکار هستند ، یا به نظر می رسد آنها پست های مهمان با کیفیت پایین ، صفحات درگاه یا صفحات وابسته نازک هستند. مأموریت گوگل این است که با ارزش ترین و مرتبط ترین محتوای را برای جستجوگران ارائه دهد. اگر محتوای شما هیچ ارزش منحصر به فردی را ارائه نمی دهد ، مطالب کپی شده یا پر از کلمات کلیدی هستند و هیچ اطلاعات واقعی ندارند ، ممکن است در معرض خطر این مجازات باشید.

بیاموزید که چگونه با راهنمای ما محتوای باکیفیت ایجاد کنید: SEO Content: نحوه برنامه ریزی ، نوشتن آن ، و رسیدن به آن به رتبه شماره ۱ .

۴. کلمات کلیدی

 صفحاتی که از چاشنی کلمات کلیدی استفاده می کنند ، در تلاش برای رتبه بندی این اصطلاح ، چندین بار کلمه کلیدی هدف را بارها تکرار می کنند. این کلمه کلیدی به طور غیر طبیعی ، خارج از متن و غیر ضروری در طول صفحه استفاده می شود.

بیاموزید که چگونه از جریمه های پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید و به درستی مطالب خود را برای اصطلاحات ارزشمند جستجو در راهنمای ما بهینه کنید: The Cheet Sheet the Optimization Keystate Better

۵- متن و پیوندهای پنهان

Google متن و پیوندهای فریبنده ای را در سایت شما پیدا کرد. این شامل استفاده از متن سفید در پس زمینه سفید ، مخفی کردن متن در پشت تصویر ، تنظیم اندازه قلم بر صفر یا استفاده از CSS برای قرار دادن متن در صفحه است.

۶. تغییر مسیرهای Cloaking و Sneaky

Google متوجه شد سایت شما در حال ارائه مطالب یا URL های مختلف به کاربران انسانی و موتورهای جستجو است. تغییر مسیرهای اسنادی کاربران را به صفحه ای ارسال می کند که متفاوت از صفحه نمایش آن به Google است. محتوا که از cloaking استفاده می کند ، کپی و تصاویر مختلفی را نسبت به موتورهای جستجو در اختیار کاربران انسانی قرار می دهد.

۷. تغییر مسیرهای موبایل Sneaky

گوگل تغییر مسیرهای هدایتگر موبایل را پیدا کرد. هدایت مجدد موبایل باید کاربران را به سمت صفحه سازگار با تلفن همراه که مشابه صفحه اصلی است سوق دهد. تغییر مسیرهای موبایل Sneaky باعث می شود تا کاربران به صفحه ای با محتوای غیر مرتبط با اصلی منجر شوند.

۸. عدم مطابقت با محتوای AMP

Google صفحات AMP را پیدا کرد که با محتوای اصلی مطابقت ندارند. به طور کلی ، صفحات AMP باید دستورالعمل های استاندارد جستجو را دنبال کنند. دستورالعمل های اضافی بیان می کند که بازدید کنندگان باید بتوانند همان مطالب را تجربه کنند و اقدامات مشابه یا مشابه را در صفحات AMP به عنوان صفحه اصلی انجام دهند. در صفحات AMP ناسازگار ، محتوا با اصل متفاوت است. هدف از اجرای سازگاری محتوا بین AMP و URL های متعارف ، ارائه یک تجربه کاربری یکپارچه و با ارزش ، بدون وقفه و یا اقدامات غیر ضروری است.

۹. انتشار داده ساختاری

Google داده ساختار یافته یا نشانگر طرحواره را پیدا کرده است که گمراه کننده یا دستکاری شده است. داده های ساخت یافته ممکن است محتویاتی باشند که برای کاربران بی ربط یا نامرئی باشند یا در غیر اینصورت مخالف دستورالعمل های ساختاری داده ها هستند . در زیر چند نمونه خاص از مسائل مربوط به داده های ساخت یافته آورده شده است. برای لیست کامل و توضیحات ، به صفحه پشتیبانی Google مراجعه کنید.

  • محتوای صفحه با داده های ساختاری متفاوت است
  • داده های ساخت یافته بر روی محتوای پنهان یافت شد
  • انواع داده خاص دستورالعمل های Google را نقض می کند. آنها نادرست یا گمراه کننده هستند

بیاموزید که چگونه داده های ساخت یافته را به روش صحیح انجام دهید. راهنمای ما را بخوانید: Schema Markup 101: نحوه ایجاد نتایج جستجوی غنی و تقویت SEO .

۱۰. اسپم تولید شده توسط کاربر

Google هرزنامه ای را در سایت شما یافت که توسط کاربران ارسال شده است. هرزنامه کاربر ممکن است شامل نظرات و پیوندها در بخش ها و بخش نظرات باشد. همچنین ممکن است صفحات کاملی از مطالب موجود در سایت ها را در اختیار کاربران قرار دهد تا صفحات جدید ایجاد کنند.

۱۱. اسپم خالص

گوگل سایت شما را به نقض مکرر یا جدی از دستورالعمل های کیفیت آنها پی برد. این سایت ممکن است دارای چندین صفحه از محتوای خراشیده ، تولید شده و یا کم عمق باشد یا درگیر رفتارهای مخرب (مانند فیشینگ یا نصب ویروس ها ، تروجان ها یا سایر بد افزارها) شود.

اولین قدم برای جلوگیری از مجازات های گوگل ، آگاهی از علت آنها است. برای توییت کلیک کنید

بازیابی مجازات Google: نحوه رفع و جلوگیری از مجازات های جستجو

برای یافتن و رفع مجازات های Google در سایت خود ، این سه مرحله را دنبال کنید:

  1. برای شناسایی صفحات مشکل و مجازاتهای خاص آنها از Google Console به عنوان یک پنالتی استفاده کنید.
  2. با دنبال کردن اقدامات پیشنهادی در گزارش عملکرد دستی Google و نکات فوق ، در بهبود مجازات Google مشغول شوید.
  3. با استفاده از ابزار بازرسی URL Google ، درخواست نقد ارسال کنید .

اولین قدم برای جلوگیری از مجازات های گوگل ، آگاهی از علت آنها است.

فقط با تکنیک های SEO کلاه سفید درگیر شوید و از یک جستجوگر سئو در صفحه استفاده کنید تا تأیید کنید که محتوای شما از بهترین روش های سئو پیروی می کند.

۰ ۰ vote
Article Rating

Share this post

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to آموزش سئو سایت
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x