مراحل انجام سئو سایت در موتور جستجوگر گوگل 2020

Back to آموزش سئو سایت

مراحل انجام سئو سایت در موتور جستجوگر گوگل 2020

شما یک ایده عالی تجاری جدید داشته اید ، نام دامنه خود را ثبت کرده و شروع به ساختن وب سایت خود کرده اید. چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که کشف و رتبه بندی برای گوگل و سایر موتورهای جستجو آسان است؟

سئو یک فرآیند طولانی مدت است و نتایج به ندرت فوری هستند ، اما اولین اقداماتی که پس از راه اندازی یک وب سایت جدید انجام می دهید می تواند تأثیر زیادی بر پتانسیل وب سایت برای رتبه بندی در جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مورد نظر خود و شروع به ایجاد ترافیک ، منجر شود و فروش

در ابتدای کار ، از دیدگاه SEO ، کارها را درست انجام دهید و در ساعت ها و ساعت ها در کار خود صرفه جویی کنید تا در یک وب سایت که در ابتدا با در نظر گرفتن SEO ساخته نشده بود ، کار کنید.

در زیر ، هفت قدم اول را ذکر کرده ایم که باید هر زمان که یک وب سایت جدید راه اندازی می کنید ، مطمئن شوید که از همان ابتدا طراحی شده است تا برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی کند و از جستجوی ارگانیک بیشترین میزان بازدید را داشته باشد.

وب سایت خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود ساختار دهید

ساختار وب سایت شما تأثیر بسزایی در توانایی رتبه بندی آن دارد. برای اینکه بتوانید به طور موثر برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی کنید ، باید وب سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر صفحه مجموعه ای از کلمات کلیدی بسیار مرتبط و مرتبط با خود را هدف قرار دهد.

به عنوان مثال ، وانمود کنید که در حال راه اندازی یک وب سایت برای یک فروشگاه کفش مردانه هستید. شما انواع کفش های مختلف مردانه از کفش چرمی و بوت گرفته تا کفش ورزشی را می فروشید. دوست دارید هر دسته بندی برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه بندی کند و جستجوگرانی را جستجو کند که به دنبال نوع خاصی از کفش هستند.

این بدان معنی است که ساختار وب سایت شما را به دسته ها تقسیم می کند ، هر دسته برای کلمه کلیدی جستجوی مختلفی در نظر گرفته شده است. در زیر ، ما نمونه ای از ساختار سایت را آورده ایم که صفحه اصلی آن کلمه کلیدی اصلی (“کفش های مردانه”) و زیرمجموعه های هر کلمه کلیدی ثانویه را هدف قرار داده است:

وبلاگ 7 اولین قدم - ساختار سایت

ساخت چنین وب سایت شما مزایای زیادی دارد. ابتدا ، به جای اینکه یک صفحه چندین کلمه کلیدی را هدف قرار دهد ، یک تم واژه واضح و روشن برای هر صفحه در وب سایت ایجاد می کند. به شما امکان می دهد هر کلمه کلیدی را در هر صفحه از نزدیک مورد هدف قرار دهید تا بیشترین ارتباط را داشته باشد.

همچنین به شما امکان می دهد هر دسته را بیشتر به زیر گروه تقسیم کنید. به عنوان مثال ، اگر وب سایت نمونه ما انواع مختلفی از کفش های چرمی مردانه را به فروش برساند ، می توانیم آن را بیشتر خراب کنیم تا کلمات کلیدی اضافی را با زیرصفحه ها هدف قرار دهیم:

وبلاگ 7 اولین مراحل جستجوگرها - ساختار زیر صفحه

این ساختار اجازه می دهد تا هر صفحه کلمه کلیدی اصلی خود و همچنین مجموعه ای از کلمات کلیدی ثانویه را هدف قرار دهد. یک ساختار وب سایت مانند این ، با هر صفحه اختصاص یافته به مجموعه کلمات کلیدی خاص خود ، به هر صفحه ارتباط بیشتری می بخشد و قابلیت جستجوی ارگانیک بالقوه آن را بهبود می بخشد.

امتیاز کلیدی:

 • اطمینان حاصل کنید که هر صفحه از وب سایت شما یک کلمه کلیدی جستجوی اصلی و چندین کلمه کلیدی ثانویه را هدف قرار داده است.
 • وب سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که هر صفحه با استفاده از ساختار نمونه ای که در بالا نشان داده شده است ، تا حد امکان مرتبط و خاص باشد.
 • از بهینه سازی یک صفحه برای کلمات کلیدی بسیار زیاد خودداری کنید. بهتر است چندین صفحه داشته باشید ، هر کدام بسیار مناسب ، تا یک صفحه که چندین موضوع را ضعیف پوشش دهد.

اطمینان حاصل کنید که هر صفحه دارای محتوای عالی و دوستانه Google است

در دنیای سئو در سال 2016 ، محتوا یکی از مهمترین عوامل در صفحه برای کمک به رتبه بندی وب سایت شماست. قبل از شروع هرگونه تلاش فعال در زمینه سئو ، مهم است که مطمئن شوید وب سایت شما دارای محتوایی است که کاربران آن را درگیر کرده و به آنها کمک می کند.

داده ها نشان می دهد صفحات دارای 2000 کلمه محتوای معمولاً در جستجوی Google رتبه بالاتری نسبت به صفحات دارای محتوای کوتاه و سبک دارند. جزئیات بیشتر ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد ، اما بر توانایی وب سایت شما در رتبه بندی در جستجوی ارگانیک برای کلمات کلیدی هدف خود تأثیر مثبت دارد.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که صفحات طولانی و دقیق بیشتر از صفحات کوتاه لینک دریافت می کنند . توسعه محتوای فرم طولانی برای هر یک از صفحات هنگام ساخت وب سایت خود هر چند وقت گیر باشد ، انجام این کار می تواند هزینه بیشتری را در پیوندهای ورودی به هر صفحه برای خود فراهم کند.

یک راه عالی برای فکر کردن در مورد مطالب خود راه حل نیاز شخصی است. ما قبلاً در مورد استفاده از سلسله مراتب نیازهای مازلو به عنوان منبع الهام برای مطالب شما مطالبی را نوشتیم. اگر بتوانید یک نیاز حیاتی را برطرف کنید ، به احتمال زیاد محتوای درون صفحه شما لینک های ارزشمندی را به خود جلب می کند.

برای بهینه سازی SEO بهینه ، گاهی کلمات کلیدی مورد نظر خود را در محتوای خود بگنجانید ، اما در این کار زیاده روی نکنید. الگوریتم گوگل به اندازه کافی هوشمند است که می تواند پر کردن کلمات کلیدی را تشخیص دهد و معمولاً منجر به جریمه شدن وب سایت شما در رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر خود می شود.

به جای قرار دادن کلمات کلیدی در محتوای خود ، از آنها استفاده راهبردی کنید. کلمات کلیدی خود را به برچسب های H1 و H2 در صفحه خود اضافه کنید. کلمات کلیدی دم بلند را به زیرعنوان های H3 و H4 اضافه کنید. پس از پایان نوشتن هر صفحه ، آن را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید کلمات کلیدی شما به طور طبیعی در محتوا قرار دارند.

امتیاز کلیدی:

 • سعی کنید حداقل 2000 کلمه محتوا برای هر صفحه بنویسید ، در صورت لزوم از کلمات کلیدی خود بدون استفاده بیش از حد یا “پر کردن” آنها در محتوا استفاده کنید.
 • با استفاده از برچسب های H1 ، H2 ، H3 و H4 کلمات کلیدی اصلی و ثانویه و همچنین تغییرات کلمه کلیدی دم طولانی را که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید ذکر کنید.
 • فقط به خاطر نوشتن ننویسید – سعی کنید به س questionsالاتی که کاربران ممکن است داشته باشند پاسخ دهید و مشکلات آنها را در محتوای صفحه خود حل کنید.

برچسب های عنوان خود را برای هر کلمه کلیدی اصلی بهینه کنید

برچسب عنوان شما متنی است که Google برای هر نتیجه جستجو به عنوان عنوان صفحه شما نمایش می دهد و همچنین متنی است که هنگام بازدید کاربر از صفحه شما در مرورگر کاربر نمایش داده می شود. مهم است که همه صفحات شما دارای برچسب های عنوان باشند که برای کلمات کلیدی SEO مورد نظر خود بهینه شده باشند.

یک برچسب عنوان خوب باید به درستی محتوای صفحه شما را توصیف کند در حالی که کلمه کلیدی اصلی را برای سئو جستجو کرده اید. به عنوان مثال ، صفحه “آکسفوردهای چرمی مردانه” در وب سایت کفش ما از عناوین عنوان مانند این بهره مند می شود:

آکسفورد چرمی مردانه – کفش ها را مرور کنید و به صورت آنلاین خرید کنید

این عنوان به درستی محتوای صفحه را توصیف می کند (به هر حال لیستی از کفش های چرمی مردانه آکسفورد است) و به کاربران می گوید پس از کلیک از صفحه جستجوی گوگل چه انتظاراتی را انتظار دارند. این همچنین شامل کلمه کلیدی هدف (“آکسفوردهای چرمی مردانه”) در ابتدای عنوان است.

در اینجا مثالی از چگونگی نمایش برچسب عنوان در بالا در نتایج جستجوی گوگل برای شخصی که وب سایت نمونه ما را جستجو کرده است ، آورده شده است:

وبلاگ 7 اولین مرحله جستجوگرها - چرم مردانه

مشاهده می کنید که کلمه کلیدی در ابتدای عنوان درست است و توجه کاربر را به خود جلب کرده و به Google نشان می دهد که صفحه ما مرتبط است. از آنجا که سایت ما با هر صفحه با کلمه کلیدی خاصی ساخته شده است ، “آکسفورد چرم مردانه” نیز در URL صفحه برجسته شده است.

اگر برچسب عنوان شما بیش از 60 نویسه باشد ، Google برش داده می شود ، بنابراین مطمئن شوید که عناوین صفحه خود را کوتاه و ساده نگه دارید. بهتر است برای سئو بهینه از کلمه کلیدی هدف خود تا حد ممکن نزدیک به شروع برچسب عنوان استفاده کنید.

امتیاز کلیدی:

 • برچسب عنوان خود را با کلمه کلیدی مورد نظر خود شروع کنید ، سپس آنچه را که کاربران هنگام ورود به وب سایت شما انتظار دارند ، توصیف کنید.
 • از قرار دادن کلمات کلیدی در برچسب عنوان خودداری کنید. یک بار از کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنید ، سپس اطلاعات مربوط به صفحه خود را اضافه کنید.
 • برچسب عنوان خود را زیر 60 کاراکتر نگه دارید (55 توصیه می شود) تا Google به دلیل طولانی شدن بیش از حد آن را کوتاه نکند.

توضیحات متای جذاب و متمرکز بر عملکرد را اضافه کنید

متا توضیحات قطعه کوتاهی از اطلاعات است که در زیر عنوان وب سایت و URL شما در نتایج موتور جستجوی Google ظاهر می شود. اگرچه توضیحات متا یک عامل رتبه بندی نیستند ، اما مهم است که به هر صفحه در وب سایت خود یک توضیح متای مرتبط با کلمات کلیدی اختصاص دهید.

یکی از دلایل این امر این است که متا توضیحات شما می تواند تأثیر بسزایی در CTR یا نرخ کلیک صفحه شما بگذارد. توضیحات متای دقیق ، کاربران را ترغیب می کند تا به جای یک وب سایت رقیب ، بر روی نتیجه شما کلیک کنند و کل سهم شما از بازدیدها را افزایش دهد.

در زیر ، ما توضیحات متا را به صفحه نمونه خود در آکسفوردهای چرم مردانه اضافه کرده ایم. می بینید که این لیست در حال حاضر جزئیات بیشتری راجع به آنچه کاربران انتظار دارند ببینند و همچنین دلیل قانع کننده ای برای کلیک در فرم پیشنهاد حمل و نقل رایگان ما ارائه می دهد.

وبلاگ 7 اولین سئو - توضیحات متا

هر صفحه از وب سایت شما باید دارای توضیحات متای منحصر به فرد خود باشد که جزئیات بیشتری را در مورد صفحه توضیح می دهد و دلیلی برای کلیک کاربران دارد. اگر از وردپرس استفاده می کنید ، می توانید به سرعت با استفاده از افزونه ای مانند Yoast SEO یا SEO Ultimate توضیحات متا منحصر به فرد اضافه کنید .

برای وارد کردن برچسب عنوان و توضیحات متا ، فقط به پایین کادر محتوای صفحه خود بروید و قسمت تنظیمات SEO را پیدا کنید. عنوان و متای خود را در کادرهای ورود داده که در زیر نشان داده شده وارد کنید:

وبلاگ 7 اولین قدم - Meta Description SEO

امتیاز کلیدی:

 • اطمینان حاصل کنید که هر صفحه از وب سایت شما دارای متا توضیحات خاص خود است ، زیرا تفاوت زیادی در میزان کلیک جستجوی ارگانیک شما ایجاد می کند.
 • از کلمه کلیدی خود در توضیحات متای خود استفاده کنید ، اما آن را به صورت غیر طبیعی پر نکنید. Google می تواند ببیند چه زمانی از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده می کنید و ممکن است وب سایت شما را جریمه کند.
 • بر تشویق کاربر برای کلیک تمرکز کنید ، زیرا هدف از توضیحات متا “فروش” وب سایت شما به مخاطبان هدف آن است.

Google Analytics را تنظیم کنید و وب سایت خود را به Search Console Google اضافه کنید

هنگامی که وب سایت خود را ساختید ، محتوا را توسعه دادید و به هر صفحه یک عنوان خاص و توضیحات متا اختصاص داد ، زمان نصب Google Analytics فرا رسیده است. Google Analytics یک نرم افزار ردیابی رایگان است که به شما امکان می دهد نحوه استفاده افراد از وب سایت شما و همچنین نحوه یافتن آن را کنترل کنید.

وبلاگ 7 اولین قدم - Google Analytics

از دیدگاه SEO ، Google Analytics ابزاری عالی برای شناسایی فرصت ها برای بهینه سازی بیشتر وب سایت شما برای کلمات کلیدی خاص است. نصب Google Analytics به محض راه اندازی وب سایت از همان ابتدا داده را در اختیار شما قرار می دهد و به شما در بهینه سازی بعدی کمک می کند.

نصب Google Analytics ساده است. فقط به Google.com/Analytics مراجعه کرده و با استفاده از حساب Google خود ثبت نام کنید. هنگامی که وب سایت خود را در Analytics پیکربندی کردید ، باید کد پیگیری منحصر به فرد Analytics خود را بر روی وب سایت خود قرار دهید.

اگر از وردپرس استفاده می کنید ، می توانید کد را با استفاده از افزونه Google Analytics by Yoast اضافه کنید. اگر یک وب سایت HTML ثابت دارید ، می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های Google ، کد رهگیری Analytics را به هر صفحه اضافه کنید .

وقتی Google Analytics را راه اندازی کردید ، وقت آن است که وب سایت خود را به Search Console Google اضافه کنید.

وبلاگ 7 اولین سئو - کنسول جستجو

Search Console پلت فرم Google برای مدیران وب است. این امکان را به شما می دهد تا به اطلاعات ارزشمندی در مورد عملکرد وب سایت خود در جستجوی ارگانیک دسترسی پیدا کنید ، از کلمات کلیدی که برای آن رتبه بندی می شود تا CTR جستجوی آن برای هر کلمه کلیدی ، کل نمایش کلمات کلیدی و سایر معیارهای ارزشمند.

برای افزودن وب سایت خود به Google Search Console ، به Google.com/Webmasters مراجعه کنید . از آنجا که سایت شما قبلاً به یک حساب Google Analytics پیوند داده شده است ، می توانید بدون انجام مراحل تأیید اضافی ، از Search Console استفاده کنید.

شاید دو مرحله ذکر شده در بالا اکنون چندان مهم به نظر نرسد ، اما وقتی وب سایت شما شروع به رتبه بندی برای کلمات کلیدی مورد نظر خود و ایجاد ترافیک کند ، بسیار مفید خواهد بود.

امتیاز کلیدی:

 • راه اندازی Google Analytics و Search Console به شما اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد وب سایت شما می دهد ، بنابراین لازم است هرچه زودتر این کار را انجام دهید.
 • Search Console شما را در مورد فرصت های جدید برای بهینه سازی وب سایت خود برای جستجو به روز نگه می دارد ، بنابراین مطمئن شوید که آن را هر هفته یا دو بار بررسی می کنید.

برای ایجاد پیوند با دوستان و تأثیرگذاران تماس بگیرید

تبریک می گویم! با پیکربندی Google Analytics و Search Console ، برچسب های عنوان و توضیحات متا شما بهینه شده و محتوای عالی در هر صفحه از وب سایت شما ، از سایت بهینه سازی موتور جستجو مراقبت کرده اید.

اکنون وقت آن است که به مرحله بعدی فرآیند جستجوگرها برویم: ایجاد پیوندها. یک راه عالی برای شروع ایجاد پیوند به وب سایت شما این است که با شبکه شخصی خود – دوستان ، تأثیرگذاران و همکاران تماس بگیرید – و از آنها بخواهید که به تبلیغ وب سایت شما کمک کنند.

اگر با وبلاگ نویسان دوست هستید که محتوای آنها برای وب سایت شما مرتبط است ، با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آیا علاقه مند به نوشتن در مورد شما هستند. اگر وب سایت شما خبرساز است ، با یک روزنامه محلی تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آیا علاقه مند به گزارش دادن در مورد شما هستند.

برای جلب توجه وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت تلاش می کنید؟ QuickSprout دارای الگوهای متنوعی برای دسترسی به ایمیل است که اگرچه کاملاً مناسب نیست ، اما برای توسعه کمپین تبلیغاتی ایجاد لینک شما مفید است.

ایجاد پیوند یک روند آهسته و تدریجی است ، اما شروع آن در اولین روزهای وب سایت با استفاده از شبکه شخصی شما بسیار آسان است. برای قرار دادن آن در رادار گوگل و شروع به بهبود قابلیت مشاهده برای برخی از کلمات کلیدی ، یک یا دو دوست که به وب سایت شما لینک می دهند اغلب کافی است.

یک راه عالی برای شروع ایجاد پیوند از طریق وبلاگ نویسی مهمان است. راهنمای ما برای وبلاگ نویسی مهمان پر از نکات بصیرت آمیز در مورد چگونگی ارتباط با وبلاگ نویسان و کسب فرصت برای نوشتن برای آنها ، ایجاد پیوندهای با ارزش برای وب سایت خود در این مرحله است.

امتیاز کلیدی:

 • اگر با وبلاگ نویسان و دارندگان وب سایت ارتباط فعلی دارید ، در صورت تمایل از آنها برای تبلیغ وب سایت تازه راه اندازی شده خود استفاده کنید.
 • در این مرحله بیش از حد در مورد عواملی مانند بهینه سازی متن لنگر نگران نباشید ، زیرا هدف شما در حال حاضر ایجاد یک پیوند قوی است.
 • اگر می خواهید از وب سایت های عالی پیوندهای با کیفیت بالا کسب کنید ، از راهنمای ما برای ارسال پست به عنوان مهمان استفاده کنید تا وبلاگ های عالی را کشف کنید و با تیم های تحریریه آنها تماس بگیرید.

برای تولید نتایج مداوم SEO یک استراتژی بلند مدت ایجاد کنید

سئو یک فرآیند طولانی است و به ندرت کافی است که به سادگی یک وب سایت راه اندازی کنید و منتظر بمانید تا منجر به فروش ، فروش و درآمد شود. اگر می خواهید برای کلمات کلیدی رقابتی رتبه بندی کنید ، باید یک استراتژی طولانی مدت سئو را تنظیم کنید با اهداف ، نقاط عطف و اهداف مشخص مشخص شده است.

این استراتژی می تواند شامل بازاریابی محتوا باشد ، یا اینکه به سادگی می توان به صاحبان وب سایت ها اشاره کرد تا فرصت های ایجاد لینک را برجسته کنند. هیچ روش “صحیحی” برای انجام سئو وجود ندارد – از آنجا که هر وب سایتی متفاوت است ، استراتژی سئو همه افراد تا حدی منحصر به فرد است.

آیا شما آماده شروع بهینه سازی وب سایت خود برای جستجو هستید؟

اگر وب سایت خود را ایجاد کرده اید و هفت مرحله ذکر شده در بالا را اجرا کرده اید ، در مسیر موفقیت در سئو هستید. هنگامی که شروع به تولید ترافیک می کنید ، با راهنمای عملی ما برای معیارهای سئو ، در مورد معیارهای سئو

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back to آموزش سئو سایت