الگوریتم های جستجو چگونه کار می کنند

Back to آموزش سئو سایت
الگوریتم جستجوی گوگل

الگوریتم های جستجو چگونه کار می کنند

با میزان اطلاعات موجود در وب ، پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید بدون مرتب سازی کمکی  از طریق آن ، تقریبا غیرممکن خواهد بود. سیستم های رتبه بندی Google به گونه ای طراحی شده اند که دقیقاً این کار را انجام می دهند: صدها میلیارد صفحه وب را در فهرست جستجوی ما مرتب کنید تا مناسب ترین و مفیدترین نتایج را در کسری از ثانیه پیدا کنید و آنها را به روشی ارائه دهید که به شما کمک می کند آنچه را که هستید پیدا کنید. در جستجوی این سیستم های رتبه بندی نه از یک ساخته شده اند بلکه مجموعه ای کامل از الگوریتم ها هستند. برای به دست آوردن مفیدترین اطلاعات ، الگوریتم های جستجو به عوامل بسیاری از جمله کلمات پرس و جو ، ارتباط و قابلیت استفاده صفحات ، تخصص در منابع ، و موقعیت مکانی و تنظیمات شما نگاه می کنند. وزن اعمال شده برای هر عامل بسته به ماهیت سؤال شما متفاوت است – به عنوان مثال ، تازه بودن محتوا نسبت به تعاریف فرهنگ لغت نقش بیشتری در پاسخ دادن به سؤالات مربوط به موضوعات جدید در حال حاضر دارد.

برای اطمینان از الگوریتم های جستجو از استانداردهای بالای ربط و کیفیت ، اطمینان حاصل می کنیم که ما یک فرآیند دقیق را در بر می گیریم که هم شامل تست های زنده و هم هزاران رأی دهنده کیفیت جستجوی خارجی از سراسر جهان است. این کیفیت سنج ها از دستورالعملهای دقیقی پیروی می کنند که اهداف ما برای الگوریتم های جستجو را تعریف می کنند و برای دیدن همه در دسترس عموم است.

در زیر بیشتر در مورد عوامل کلیدی کمک می کند تا تعیین کنند که نتایج برای جستجوی شما بازگردانده می شوند:

 

معنی درخواست شما

برای برگرداندن نتایج مربوط به درخواست شما ، ابتدا باید اطلاعاتی را که می خواهید جستجو کنید- منظور از درخواست شما. درک هدف اساساً در مورد فهم زبان است و جنبه ای اساسی برای جستجو است. ما مدلهای زبان را می سازیم تا سعی کنیم کشف کنیم چه رشته هایی از کلمات را باید در فهرست جستجو کنیم.

این شامل مراحل به ظاهر ساده به عنوان تفسیر اشتباهات املایی است ، و سعی در درک نوع سؤالی که وارد کرده اید با استفاده از برخی از آخرین تحقیقات در مورد درک زبان طبیعی است. به عنوان مثال ، سیستم مترادف ما به جستجوی شما کمک می کند که با ایجاد اینکه چندین کلمه به معنای یکسان هستند ، بدانید منظور شما چیست. این قابلیت به جستجو اجازه می دهد تا با عبارت “چگونه یک لامپ را تغییر دهیم” با صفحات شرح چگونگی جایگزینی یک لامپ لامپ مطابقت دهید. این سیستم بیش از پنج سال به طول انجامید و نتایج را در بیش از ۳۰٪ جستجوها در بین زبانها بهبود می بخشد.

معنی درخواست شما

فراتر از مترادف ها ، الگوریتم های جستجو همچنین سعی می کنند درک کنند که چه دسته از اطلاعات مورد نظر را جستجو می کنید. آیا این یک جستجوی خاص یا یک جستجوی گسترده است؟ آیا کلماتی مانند “بررسی” یا “تصاویر” یا “ساعت شروع” وجود دارد که نشان دهنده نیاز خاصی به اطلاعات در پشت جستجو است؟ آیا پرس و جو به زبان فرانسه نوشته شده است ، نشان می دهد که می خواهید به آن زبان پاسخ دهید؟ یا آیا در جستجوی مشاغل اطراف هستید و می خواهید اطلاعات محلی داشته باشید؟

بعد مهم این طبقه بندی پرس و جو ، تجزیه و تحلیل ما در مورد اینکه آیا جستجوی شما به دنبال محتوای تازه است یا خیر. اگر به جستجوی کلمات کلیدی گرایش می پردازید ، الگوریتم های طراوت ما این تفسیر را به عنوان سیگنالی مبنی بر اینکه اطلاعات به روز ممکن است از صفحات قدیمی مفید باشد ، تفسیر می کنند. این بدان معناست که وقتی در جستجوی جدیدترین نتایج “نمرات NFL” ، “رقصیدن با ستاره ها” یا “درآمد اکسون” هستید ، آخرین اطلاعات را مشاهده خواهید کرد.

 

ارتباط صفحات وب

در مرحله بعد ، الگوریتم ها محتوای صفحات وب را تجزیه و تحلیل می کنند تا ارزیابی کنند آیا این صفحه حاوی اطلاعاتی است که ممکن است مربوط به آنچه می خواهید باشد.

اساسی ترین سیگنال مربوط به اطلاعات مربوط به زمانی است که یک صفحه وب دارای کلمات کلیدی مشابه پرس و جو جستجو شما باشد. اگر این کلمات کلیدی در صفحه ظاهر شوند ، یا در عنوان ها یا بدنه متن ظاهر شوند ، احتمالاً اطلاعات مرتبط هستند. فراتر از تطابق با کلید واژه های ساده ، ما از داده های تعامل جمع و ناشناس برای ارزیابی اینکه آیا نتایج جستجو به نمایش داده ها مربوط هستند استفاده می کنیم. ما آن داده ها را به سیگنالهایی تبدیل می کنیم که به سیستمهای آموخته شده ما کمک می کنند تا ارتباط را بهتر ارزیابی کنند.

جستجوی شما مطابقت دارد

این سیگنالهای مرتبط با الگوریتمهای جستجو به ارزیابی اینکه آیا یک صفحه وب حاوی پاسخ به جستجوی جستجو است ، کمک می کند تا فقط تکرار همان سؤال ، کمک کند. فقط فکر کنید: وقتی “سگ” را جستجو می کنید ، به احتمال زیاد صدها بار صفحه ای با کلمه “سگ” در آن نمی خواهید. با توجه به این نکته ، الگوریتمها ارزیابی می کنند که آیا صفحه ای حاوی مطالب مرتبط دیگری فراتر از کلمه کلیدی “سگ” است – مانند تصاویر سگ ، فیلم ، یا حتی لیستی از نژادها.توجه به این نکته مهم است که ، در حالی که سیستم های ما به دنبال این نوع سیگنال های قابل اندازه گیری برای ارزیابی ارتباط هستند ، آنها برای تجزیه و تحلیل مفاهیم ذهنی مانند دیدگاه یا گرایش سیاسی به محتوای صفحه طراحی نشده اند.

 

کیفیت محتوا

الگوریتم های جستجو علاوه بر تطبیق کلمات موجود در سؤال شما با اسناد مربوطه در وب ، اولویت بندی مطمئن ترین منابع موجود را نیز دارند. برای انجام این کار ، سیستم های ما برای شناسایی سیگنال هایی طراحی شده اند که می توانند در تعیین اینکه کدام صفحات نشان دهنده تخصص ، اقتدار بودن و اعتماد به نفس در مورد موضوع هستند ، کمک کنند.

ما به دنبال سایت هایی هستیم که به نظر می رسد بسیاری از کاربران برای نمایش داده های مشابه از آنها ارزش دارند. به عنوان مثال ، اگر وب سایت های برجسته دیگری به صفحه پیوند دارند (آنچه به عنوان PageRank شناخته می شود) ، این نشان می دهد که نشانه خوبی از اعتماد به نفس این اطلاعات است. بازخورد جمع شده از فرآیند ارزیابی کیفیت جستجو ما برای تعریف بیشتر نحوه تشخیص سیستم های ما از کیفیت اطلاعات استفاده می شود.

کیفیت محتوا

الگوریتم های هرزنامه نقش مهمی در تعیین عدم کیفیت یک صفحه دارند و به جستجو کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که سایت ها از طریق رفتار فریبکارانه یا دستکاری کننده در نتایج جستجو افزایش نمی یابند. دستورالعمل های مدیر وب گوگل تکنیک هایی را توصیف می کند که چنین سایت های اسپم با کیفیت پایین را نشان می دهد ، از جمله خرید لینک هایی که از صفحه PageRank عبور می کنند یا متنی نامرئی را به صفحه منتقل می کنند.

محتوا در وب و اکوسیستم گسترده ای از اطلاعات دائما در حال تغییر است ، و ما بطور مداوم کیفیت سیستم های خود را اندازه گیری و ارزیابی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که به توازن مناسب ارتباط و اعتبار اطلاعات برای دستیابی به اعتماد خود به نتایج حاصل از شما دست یابیم.

 

 

قابلیت استفاده از صفحات وب

هنگام رتبه بندی نتایzج ، جستجوی Google همچنین ارزیابی می کند که آیا صفحات وب برای استفاده آسان هستند یا خیر. وقتی نقاط درد مداوم کاربر را شناسایی می کنیم ، الگوریتم هایی را برای تبلیغ صفحات قابل استفاده بیشتر نسبت به صفحات کمتر استفاده شده ایجاد می کنیم ، همه موارد دیگر برابر هستند.

این الگوریتم ها سیگنال هایی را تجزیه و تحلیل می کنند که نشان می دهد همه کاربران ما قادر به مشاهده نتیجه هستند ، مانند اینکه آیا سایت به درستی در مرورگرهای مختلف ظاهر می شود . آیا برای همه انواع دستگاه و اندازه ها از جمله دسک تاپ ، تبلت و تلفن های هوشمند طراحی شده است . و اینکه آیا زمان بارگذاری صفحه برای کاربرانی که اتصالات اینترنتی کند دارند خوب کار می کند یا خیر.

از آنجا که صاحبان وب سایت می توانند قابلیت استفاده سایت خود را بهبود بخشند ، ما سخت تلاش می کنیم تا صاحبان سایت را از قبل از تغییرات مهم و قابل توجه در الگوریتم های جستجوی خود مطلع کنیم. به عنوان مثال ، در ژانویه سال ۲۰۱۸ ما اعلام کردیم که الگوریتمهای ما ۶ ماه قبل از شروع تغییرات ، به بررسی “سرعت صفحه” سایتها می پردازند. برای کمک به صاحبان وب سایت ، ما راهنمایی ها و ابزاری دقیق مانند PageSpeed ​​Insights و Webpagetest.org ارائه دادیم تا صاحبان سایت بتوانند ببینند که (برای هر کاری) برای تنظیم هرچه بهتر سایت هایشان برای دوستانه تر بودن تلفن های همراه خود ، چه چیزی (در صورت بروز) لازم را دارند.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ابزارها و نکاتی را که Google به صاحبان سایت ارائه می دهد پیدا کنید .

متن و تنظیمات

اطلاعاتی مانند مکان شما ، تاریخچه گذشته جستجو و تنظیمات جستجو همه به ما کمک می کنند تا نتایج شما را با آنچه در آن لحظه برای شما مفید و مناسب تر است تنظیم کنیم.

ما از کشور و موقعیت مکانی شما برای ارائه محتوای مربوط به منطقه شما استفاده می کنیم. به عنوان مثال ، اگر در شیکاگو هستید و “فوتبال” را جستجو می کنید ، Google به احتمال زیاد ابتدا نتایج مربوط به فوتبال آمریکایی و خرس های شیکاگو را به شما نشان می دهد. در حالی که اگر “لندن” را در لندن جستجو کنید ، Google نتایج فوتبال و لیگ برتر را بالاتر می برد. تنظیمات جستجو همچنین شاخص مهمی برای نتایج مفید شما است ، مانند اینکه شما یک زبان دلخواه را تنظیم کرده اید یا به SafeSearch انتخاب کرده اید (ابزاری که به فیلتر کردن نتایج صریح کمک می کند).

متن و تنظیمات

در برخی موارد ، ما همچنین ممکن است نتایج شما را با استفاده از اطلاعات مربوط به فعالیت جستجوی اخیر شما شخصی سازی کنیم. به عنوان مثال ، اگر “بارسلونا” را جستجو کردید و اخیراً “بارسلونا مقابل آرسنال” را جستجو کردید ، می تواند سرنخ مهمی باشد که می خواهید اطلاعاتی در مورد باشگاه فوتبال داشته باشید ، نه در مورد شهر.

جستجو همچنین شامل برخی از ویژگیهایی است که نتایج را بر اساس فعالیت در حساب Google شما شخصی سازی می کنند. به عنوان مثال ، اگر “رویدادهای نزدیکی من” را جستجو می کنید ، Google ممکن است توصیه هایی را برای دسته های رویدادها ارائه دهد که فکر می کنیم شما به آنها علاقه مند هستید. این سیستم ها برای مطابقت با علایق شما طراحی شده اند ، اما به گونه ای طراحی نشده اند که ویژگی های حساس مانند مسابقه شما را استنباط کنند ، مذهب یا حزب سیاسی.

می توانید فعالیت های جستجو را برای بهبود تجربه جستجوی خود ، از جمله تنظیم ذخیره اطلاعات در حساب Google خود ، در myaccount.google.com کنترل کنید . برای غیرفعال کردن شخصی سازی جستجو بر اساس فعالیت در حساب خود ، فعالیت وب و برنامه را خاموش کنید.

۰ ۰ vote
Article Rating

Share this post

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to آموزش سئو سایت
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x